Partnerzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kampinoski Park Narodowy zwiedza w ciągu roku około jeden milion turystów. Do ich dyspozycji jest około 360 km znakowanych pieszych szlaków turystycznych. Szlaki uwzględniają pasowy układ Puszczy Kampinoskiej.

 

Równoleżnikowo prowadzone są tzw. szlaki główne np. czerwony prowadzący od Dziekanowa Leśnego do Brochowa i łączący najbardziej atrakcyjne miejsca Parku, ukazując wszystkie typy i rodzaje krajobrazu. Na północnym i południowym pasie wydmowym przebiega szlak niebieski i zielony. Trzy szlaki równoleżnikowe łączą przystanki autobusów miejskich na granicach Warszawy z trzema miejscowościami w zachodniej części rejonu, gdzie znajdują się wartościowe zabytki architektoniczne - w Brochowie, Kampinosie i Żelazowej Woli. Kilka szlaków spełnia rolę tras łącznikowych wiodących od punktów wyjściowych w kierunku szlaków równoleżnikowych np. żółty z Wólki Węglowej, żółty z Nowin, czarny z Dąbrowy Leśnej. Część szlaków w rejonie położonym najbliżej Warszawy spełnia rolę tras przechadzkowych np. czerwony z Wólki Węglowej do Izabelina.

 

Szlaki umożliwiają dowolne kombinacje tras wycieczkowych. Na terenie KPN istnieje 12 polan wypoczynkowych i 19 parkingów. Wyposażono je w podstawowe urządzenia turystyczne: deszczochrony, stoły, ławy. Na polanie w Opaleniu jest plac zabaw dla dzieci. Dozwolona jest również turystyka rowerowa. Służą jej znakowane szlaki rowerowe o długości ponad 200 km. Dopuszcza się także turystykę konną na określonych trasach po uzyskaniu zezwolenia Parku, a zimą turystykę narciarską.

 

 

 

 

 

Sport GURU to warszawski sklep dla biegaczy i triathlonistów, założony przez pasjonatów biegania i wszelkich form ruchu (w tym na kółkach). Oprócz butów, odzieży i różnego rodzaju akcesoriów można u nas znaleźć trochę literatury specjalistycznej, odżywki i sporo potrzebnych drobiazgów. Lubimy biegać naturalnie, więc naturalnie mamy spory wybór tego typu obuwia. A że każdy oprócz wskakiwania w sportowe buty potrzebuje też zwykłej pary – to znajdziemy dla Was również klasyczne sneakersy w wielu kolorach!

 

Zapraszamy do nas – sprawdźcie sami czy znajdziecie coś dla siebie w stercie butów i nie tylko.

 

Warszawa
ul. Meissnera 1/3
(róg Fieldorfa vis a vis stacji Statoil)

Poniedziałek – Piątek 12.00 – 19.00

Sobota 10.00 – 16.00

© 2017, ekobiegi