III ULTRA MARATON KAMPINOSKI

© 2018, ekobiegi

O biegu

UltraMaraton Kampinoski

 

Impreza biegowa na dystansie “ultra” na terenie Puszczy Kampinoskiej, organizowana przez Klub Sportowy Ekobiegi. Naturalnie poprowadzona trasa wykorzystuje sieć szlaków turystycznych na terenie Parku Narodowego. W ciągu kilku godzin biegacze pokonają dystans ok. 50 km, z zachodu na wschód. Miejsce startu i mety są rozdzielone. Zawodnicy zostaną zawiezieni na start autokarami organizatora. Dalej już tylko biegowa przygoda, aż do samej mety, zlokalizowanej w Dziekanowie Leśnym przy Szpitalu Dziecięcym.

 

Zostań ultrasem w Kampinosie

 

Miękkie, naturalne podłoże, wspaniała atmosfera i bliski kontakt z naturą powodują szczególne doznania dla biegaczy. Trasa jest wymagająca, a warunki uzależnione od pogody. Mimo iż nie jest to rajd na orientację, to zawodnicy muszą zwracać czujną uwagę na oznakowania szlaków, zwłaszcza na skrzyżowaniach. W biegu obowiązuje limit 150 osób. Zatem warto pospieszyć się z rejestracją. UltraMaraton Kampinoski to doskonała okazja na zdobycie pierwszego medalu w kategorii “ultra”.

 

Opłata startowa wynosi:

(do 30 kwietnia): 99 pln

• (od 1 do 7 maja): 149 pln

POBIERZ REGULAMIN BIEGU ›

Kampinoski Park Narodowy

 

Kompleks leśny leżący w centralnej Polsce, na północny zachód od Warszawy. Zajmuje fragment pradoliny Wisły na Nizinie Mazowieckiej, ograniczony korytem Wisły (od północy i wschodu), korytem Bzury (od zachodu) oraz skarpą tarasu Równiny Łowicko-Błońskiej (od południa).

 

Powierzchnia tego obszaru to ok. 670 km², jednak tylko ok. 270 km² zajmują lasy. Obecnie w większości teren należy do Kampinoskiego Parku Narodowego. Kampinoski Park Narodowy posiada 22 obszary ochrony ścisłej, stanowiące 12% jego terenu. Pozostałą część zajmują obszary ochrony częściowej (80,4% terenu) i ochrony krajobrazowej (7,6%). Wokół Parku rozciąga się otulina o powierzchni ponad 37 tys. ha.

 

Od 2000 roku KPN jest Rezerwatem Biosfery "Puszcza Kampinoska". Został też uznany przez Parlament Europejski za ostoję ptaków o randze europejskiej.

 

Źródło: WIkipedia

REGULAMIN KPN ›

13 maja 2018